Tenispobijedila siegemund

Petra Kvitova po drugi put u svojoj karijeri plasirala se u polufinale Roland Garrosa

7. listopada 2020. - 15:03

Najbolja češka tenisačica 30-godišnja Petra Kvitova (WTA - 11.) po drugi put u karijeri plasirala se u polufinale Roland Garrosa pobijedivši u srijedu 32-godišnju Njemicu Lauru Siegemund (WTA - 66.) sa 6-3, 6-3 nakon 80 minuta igre na središnjem terenu Philippe Chatrier.

Kvitova će u polufinalu igrati protiv pobjednice četvrtfinalnog dvoboja dviju američkih tenisačica Sofije Kenin i Danielle Collins.

Čehinja je najstarija i najiskusnija preostala tenisačica u turniru i uz Poljakinju Igu Swiatek jedina koja još nije izgubila nijedan set.

Dvostruka wimbledonska pobjednica je u prvom setu jednom oduzela servis Siegemund iskoristivši svoju prvu i jedinu priliku za 'break', što joj je bilo dovoljno za osvajanje prve dionice, jer je suparnicu ostavila bez ijedne 'break-lopte'.