TenisWTA Monterrey

Nakon velike borbe Donna Vekić u polufinalu, nakon više od dva sata igre dobila je Belgijanku Bonaventuru

4. ožujka 2023. - 16:15

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u polufinale WTA turnira u meksičkom Monterreyju nakon pobjede u tri seta protiv Belgijanke Ysaline Bonaventure.

Vekić je nakon dva sata i 13 minuta igre slavila 6-2, 5-7, 7-6(5) te će se za finale boriti protiv Kineskinje Lin Zhu.

Vekić, inače treća nositeljica turnira, lako je dobila prvi set sa 6-2, a potom je u drugom setu svaka tenisačica osvajala svoje servis gemove do 5-5. U tom trenutku Bonaventure radi break te je potom odservirala za poravnanje u setovima.

Velika borba je nastavljena u trećem setu koji je otišao sve do tie-breaka kojeg je belgijska tenisačica, inače 96. s WTA ljestvice, otvorila s 3-1. No, 26-godišnja Vekić uzvraća s pet poena u nizu, povela je 6-3 i potom dobila još jedan poen vrijedan...

26. travanj 2024 20:10