TenisDavis Cup

Italija - Hrvatska 1-1, Čilić izgubio nakon drame, odluka pada u parovima

29. studenog 2021. - 21:45

Deseti tenisač svijeta Talijan Yannick Sinner pobjjedio je u drugom pojedinačnom dvoboju Davis Cupa u Torinu Marina Čilića s 6-3, 6-7 (4), 3-6, pa je rezultat meča Italija - Hrvatska sad 1-1.

Čilić nije uspio odvesti Hrvatsku u polufinale, iako je u drugom setu servirao za meč, pa će o pobjedniku odlučiti meč parova.

Čilič je odigrao izvanredni prvi set, sa 13 winnera i šest aseva nije dopustio nijednu "break-loptu", a u četvrtom gemu je oduzeo servis Sinneru. Marinu su trebale čak četiri set-lopte da završi set s 6-3 i stigne do velike psihološke prednosti.

Najbolji hrvatski tenisač zadržao je visoku razinu igre i početkom drugog seta, s nekoliko sjajnih reterna odmah je uzeo Sinnerov servis za 1-0. Talijan ipak vraća break u četvrtom gemu i to kada je Marin imao 40...

26. travanj 2024 07:37