Tenispresudilo iskustvo

Čilić se nakon više od dva sata plasirao u drugo kolo Estorila: talentirani Španjolac Alcaraz zadao mu je dosta problema

27. travnja 2021. - 18:34

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Estorilu, on je u susretu 1. kola svladao španjolskog tinejdžera Carlosa Alcaraza, koji će za osam dana navršiti 18 godina, sa 6-3, 1-6, 6-4 nakon dva sata i 14 minuta igre.

Protiv vrlo talentiranog Španjolca kojemu je zemljana podloga najjača strana Čilić je odlično otvorio dvoboj, oduzeo dva puta servis suparniku na samom startu te poveo sa 3-1 i tu prednost održavao do kraja prvog seta.

Početkom drugog seta Čilić je imao pet prilika za novi "break", jednu u prvom gemu, a još četiri u trećem, no nakon što je propustio svoje šanse uslijedio je veliki pad u njegovoj igri. Čilić je u sljedeća dva svoja servis-gema osvojio tek jedan poen i Alcaraz je odjurio do 6-1 u drugom setu.