Tenisteniske paralele

Aktualna pobjednica Australian Opena Amerikanka Sofia Kenin igrat će finale Roland Garrosa nakon što je lako svladala veteranku Kvitovu

8. listopada 2020. - 19:19

Aktualna pobjednica Australian Opena 21-godišnja Amerikanka Sofia Kenin pridružila se 19-godišnjoj Poljakinji Igi Swiatek u finalu Roland Garrosa pobijedivši u polufinalnom dvoboju odigranom u četvrtak Čehinju Petru Kvitovu sa 6-4, 7-5.

Kenin je u trećem pokušaju po prvi put uspjela pobijediti ljevoruku 30-godišnju češku tenisačicu što joj je donijelo drugo finale na Grand Slam turnirima u ovoj godini.

Kvitovu su skupo stajale neforsirane pogreške kojih je napravila 11 više od suparnice (31-20), a došle su do izražaja u završnici meča, kad je Čehinja imala priliku izboriti 'tie-break' drugog seta.

U prvom setu je Kenin stvorila dva 'breaka' prednosti (4-1). Kvitova je uspjela vratiti jedan izgubljen servis, ali ne i drugi pa je Amerikanka nakon 39 minuta došla do predno...

25. travanj 2024 02:15