Strani nogometliga prvaka

Liverpool stekao dobru prednost nad Villarealom: ‘redsi‘ su dominirali u svim segmentima, bilo je pitanje kad će probiti ‘žutu podmornicu‘

Piše Ivan Renić
27. travnja 2022. - 23:08

U prvoj utakmici polufinala Liverpool je pobijedio Villarreal rezultatom 2:0. „Žuta podmornica” potopljena je za tri minute, a dva „torpeda” ispalili su Pervis Estupinan (u svoju mrežu) i Sadio Mane. Bio je to susret u kojem su „redsi” dominirali od prve do zadnje minute.

Naučio je Jurgen Klopp na primjerima Juventusa i Bayerna. Nimalo nije podcijenio Španjolce i njegova se momčad nametnula od početka. Dominirali su i statistički s više od 20 udaraca. Međutim, Villarrealova obrana odolijevala je čitavo prvo poluvrijeme. Imao je Liverpool nekoliko velikih prilika, a najveću je promašio Mane u 12. minuti kada je na sjajan ubačaj Mohameda Salaha tukao glavom pored gola.

Novo veliko uzbuđenje slijedilo je pred sam kraj prvog dijela....

26. travanj 2024 11:37