Strani nogometDerby d‘Italia

Juventus zasluženo pobijedio Inter u gostima, Brozović odigrao cijeli susret za ‘nerazzurre‘

19. ožujka 2023. - 22:48

U derbi susretu 27. kola talijanske Serie A nogometaši Juventusa su u gostima bili bolji od Intera te su slavili s 1-0.

Gol odluke postignut je u 23. minuti. Nakon akcije Vlahovića i Rabiota, francuski nogometaš je uposlio Filipa Kostića koji je dobro naciljao i pogodio suprotni kut za vodstvo Juventusa, što se kasnije ispostavilo kao pogodak odluke.

Kroz utakmicu opasniji i napadački konkretniji bio je Juventus. U drugom poluvremenu su gosti iz Torina imali nekoliko dobrih prilika te su mogli znatno ranije osigurati tri boda. No, Kostić, Vlahović, Locatelli i Chiesa nisu pogađali cilj.

S druge strane, Inter je bio bezidejan kako doći do pogotka i izjednačenja. Pokušavao je domaćin s brojnim ubačajima, a tek je u završnici nešto ozbiljnije zaprijetio Hitarjan.