Strani nogometkvalifikacije za sp

Igraju se još dva kola: Kanada propustila priliku osigurati plasman u Katar, Kostarika je slavila pogotkom u sudačkoj nadoknadi

25. ožujka 2022. - 09:05

U susretu 12. kola posljednjeg kruga sjevernoameričkih kvalfiikacija za odlazak na Svjetsko nogometnog prvenstvo u Kataru ove godine Kostarika je na svom terenu u San Joseu svladala Kanadu sa 1-0 (1-0) te se tako probila na četvrto mjesto koje vodi u interkontinentalne kvalifikacije.

Istodobno, Kanađani su propustili prvu od tri prilike osigurati izravni plasman na SP za što im je potreban još samo jedan bod.

Veliku radost navijačima na Nacionalnom stadionu u San Joseu donio je Celso Borges koji je u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena bio najviši u skoku pred kanadskim golom te glavom proslijedio ubačaj Torresa u mrežu.

Ovom pobjedom Kostarika je stigla do učinka od 19 bodova, šest manje od vodeće Kanade, no jednim više od pete Paname ko...

19. travanj 2024 10:36