Ostalopogledajte video

Nošena publikom Torcida pobijedila Futsal Dinamo i osigurala treću utakmicu

Piše ivan renić
28. ožujka 2024. - 21:07

Pred punom tribinom male dvorane na Gripama znalo se da će to biti ‘druga pjesma‘ u odnosu na prvu utakmicu u Zagrebu. Nošena publikom Torcida je pobijedila Futsal Dinamo s 3:2 nakon produžetaka i tako izborila majstoricu u Zagrebu. Agresivno su zaigrali torcidaši. Krenuli su jako, ‘u kost‘, igrala se čvrsta utakmica. Stiskala jer Torcida od prve minute. Nisu se gosti nauživali lopte. Repić je kod Torcide bio u glavnoj ulozi. Triput je ozbiljno zaprijetio Dinamovim vratima, jednom zatresao i stativu, ali lopta nije htjela u gol. Blizu pogotku bio je i Mišerda, ali spreman na to bio je vratar Piplica.

I kako to obično biva, ako ne zabiješ – primiš. Ubačaj iz auta iskoristio je Mužar u 13. minuti i Dinamo je tako poveo iz prve prave prilike na susretu. Mogli su i podebljati svoje vodstvo kada je pred kraj prvog dijela Bilandžić poklonio loptu Novaku, no odmah potom se i iskupio obranivši njegov pokušaj. Po pet prekršaja imale su obje momčadi u prvom poluvremenu, ali na tome su se i zaustavile. Priliku za ‘scouting‘ nisu propustili igrači Stanoinvest Futsal Pule koji su uoči svoje utakmice protiv Crnice došli na Gripe ‘baciti oko‘ na konkurenciju. A stigao je, naravno, i Marko Livaja koji ne propušta Torcidine derbije.

Pritisak je konačno došao na naplatu sredinom drugog poluvremena. Repić je zaslužio i pogodak i zabio ga je u 30. minuti uz pomoć odbijanca. Dinamo je nakon toga pao, a domaći pritisnuli još jače. A onda su Gripe proključale. Samo minutu iza Kovačević je zabio za 2:1.

Činilo se da nas čeka majstorica u Zagrebu, a onda je Postružin zabio kroz noge Bilandžiću za 2:2 u 38. minuti. Nije Torcida do kraja uspjela zabiti i to je značilo produžetke. A onda je Legčević bacio Gripe u trans za veliku pobjedu Torcide. Polufinalist će se odlučiti majstoricom u Zagrebu. Od doigravanja se oprostilo Novo vrijeme koje je i u Makarskoj poraženo od Olmissuma (0:2).