Košarkaprvenstveni derbi

Cedevita Junior prohujala Gripama: očajna šuterska večer ‘ žutih‘, a uz to ostali su i bez pomoći igrača s klupe

Piše Ivan Renić
23. siječnja 2023. - 20:52

Košarkaši Splita poraženi su od Cedevite Junior u 11. kolu HT Premijer lige rezultatom 63:78. Nisu se Žuti tako uspjeli revanširati Zagrepčanima za težak poraz iz prošlog međusobnog okršaja. Napomenimo i kako je ovo bila posljednja utakmica u dvorani s privremenim „sjedalicama”. Nakon ovog susreta kreće postavljanje novih.

Živo je krenuo susret na Gripama. Split bi se pokušavao odlijepiti, a Cedevita stizala. I tako čitavu prvu četvrtinu. Uspjeli su se Žuti odvojiti na +5 u dva navrata (19:14, 25:20). Dobro je otvorio Nelson, bez promašaja za dva u prvom periodu. Nedostajao je zato obol s klupe koja je bila bez poena.

Imali su ga zato gosti. Šabić je ušao s klupe i za par minuta ubacio četiri trice. Cedevita je prešla u vodstvo. Usporio je napad momčadi Srđana...

29. svibanj 2024 06:55