Lokomotiva nakon VAR provjere odnijela pobjedu u derbiju začelja

12. veljače 2021. - 20:23

U prvom dvoboju 21. kola Prve HNL Lokomotiva je kao gost svladala Varaždin s 1-0 (1-0).

Derbi začelja pripao je gostima koji su imali bolje prilike na utakmici, a do tek četvrte prvenstvene pobjede su došli iz kaznenog udarca.

Zagrebački sastav je bio bolji u prvom dijelu i mogao je povesti već u 13. minuti kada je udarac Aliyua obranio vratar domaćih Horkaš. Ipak, Lokomotiva je došla do gola u 29. minuti kada je Josip Pivarić zabio iz jedanaesterca, kome je prethodila VAR provjera.  Gabrijel Boban igrao je rukom u kaznenom prostoru Varaždina i sudac Strukan je uz pomoć VAR-a dosudio penal.

U 31. minuti napadač Lokomotive Hadžić promašuje s pet-šest metara, a istom igraču je u 58. minuti udarac s desetak metara obranio Horkaš.