Domaći nogometjaki gosti

Croatia s vrha gleda: slavljem u dalmatinskom derbiju u Dugopolju Zmijavčani preuzeli vrh drugoligaške kolone

6. studenog 2021. - 21:14

Utakmica je opravdala epitet derbija u svim segmentima, od pristupa do igre, po kiši i raskvašenom terenu. Domaćini su imali prividnu terensku inicijativu, od posjeda lopte i broja udaraca na suparnička vrata, a gosti su znalački prijetili tečnim kontrama i imali izglednije prigode.

U 15. minuti gosti dolaze u vodstvo. Bešlićev ubačaj s desnog boka a lopta u klizećem položaju polu okrenutog leđima pogađa u ruku Bašića, za suca je to kaznenu udarac. Realizator je Tomislav Mrkonjić, Silić je ostao u raskoraku i lopta pogađa njegov lijevi kut, 0:1. Drugi dio dobro su otvorili Dugopoljci, no završavalo je samo na ubačajima i udarcima iz kuta. U 72. minuti Croatia vodi 2:0. Brz i tečan kontranapad završio je ubačajem Mrkonjića s desne strane, koji je izvrsno pratio i istrčao Tomislav Gudelj i loptu posprema u mrežu.

U 74. minuti Ante Kovačević domaćine vraća u utakmicu. Ubačaj Bašića, odbijenu loptu prihvaća Maganjić i šalje je do Kovačevića, koji iz blizine posprema za 1:2. Gosti su uzdignutih ruku dočekali kraj utakmice i dolazak na vrh ljestvice!

- Utakmica teška i otvorena. Dugopolju dobar posjed lopte, napadanje naše prve trećine i prijetnju ubačajima. Spremali smo se za ovako nešto i kontrama dolazili u prilike. Puno smo naporno radili za ovu poziciju. Nećemo puno obećavati i najavljivati.- kazao je trener Croatije Jure Srzić.

Semafor

Dugopolje - Croatia 1:2 (0:1).

Dugopolje - Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja 300.

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb) - 5.

Strijelci: 0:1 - Mrkonjić (15-11m), 0:2 - Gudelj (72), 1:2 - Kovačević (74).

Najbolji igrač: Tomislav Mrkonjić (Croatia).

Dugopolje: Silić (6,5) - Rodić (6,5), Čerina (6,5), Kurtović (6), Bašić (6) - Grozdanovski (6)(od 62. Maganjić 6,5), Balić (6,5)(od 85. Crnički -), Javorčić (6)(od 62. Jenjić 6) - Glavović (6)(od 46. Kovačević 7), Ćubelić (7), Brnić (6,5).

Croatia: Tomić (7) - Šalinović (6,5), Mar. Šuto (6) (od 62. L. Dadić 6,5), Dujmović (6,5) - Bešlić (6,5)(od 74. Marušić -), Joao Erick (6,5), Šabić (7), Mikulić (6,5), Bushaj (6)(od 62. A. Šuto 7) - Mrkonjić (7,5), Gudelj ( 7,5)(od 84. Ćapin -)

Zagreb

Dubrava Tim Kabel - Solin 4:0 (2:0).

Zagreb - ŠNC Stjepan Spajić. Gledatelja 100. Sudac: Antonio Škobić (Osijek) - 7,5.

Strijelci: 1:0 - Alghoul (16-11m), 2:0 - Vajdovčić (19), 3:0 – Turanjanin (59), 4:0 - Maglica (76).

Najbolji igrač: Frane Maglica (Dubrava TK).

Dubrava TK: Ilinčić (7) - Maglica (8), Korca (7), T. Ljubanović (7)(od 80. Barišić -), Domić (7)(od 64. Do. Ninčević 7) - Alghoul (7,5), Turanjanin (7,5) - Vajdovčić (7,5), I Ljubanović (7)(od 64. Ibiši 7), Kapitanović (7,5)(od 74. Marton -) - Petrović (7)(od 74. Petriško -).

Solin: Kargotić (6) - Tomić (5,5), Franić (5,5), Pekić (5,5)(od 81. Matić -), Dadić (5,5) - Kušeta (5,5)(od 71. Zeljković -), Du. Ninčević (6)(od 58. Kaćunko 5,5) - Jurić (6), Jukić (6), Vodanović (5) - Durdov (6)(od 81. Ožegović 5).