Strani nogometfavoriti ne praštaju

Uvjerljive pobjede Feyenoorda i Ajaxa čime su zadržali vodeće pozicije u nizozemskom prvenstvu

Piše hina
9. travnja 2023. - 22:14

U susretu 28. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Feyenoord je pobijedio RKC Waalwijk sa 5-1 i ponovo ima osam bodova više od drugoplasiranog Ajaxa.

Feyenoord je već nakon prvog poluvremena vodio sa 3-0, a u nastavku susreta domaćin je zabio još dva gola. RKC Waalwijk je 20 minuta prije kraja postigao utješni pogodak.

Za Feyenoord su strijelci bili Yassin Oukli (29-ag), Igor Paixao (31, 53), Tomas Gimenez (39) i Santiago Gimenez (62), dok je za goste zabio Julen Lobete (70).

Ajax je sa 4-0 porazio Fortunu Sittard. Dva gola je zabio Stven Berghuis (6, 27), a po jednog Steven Bergwijn (54) i Kenneth Taylor (86).

Za Fortunu je branio Ivor Pandur, a cijeli susret je odigrao i Kristijan Bistrović.

Uvjerljiv je bio i Twente koji je identičnim rezultatom porazio Cambur. Strijelci su...

05. svibanj 2024 09:29