Strani nogometKlupsko SP

Urawa u polufinalu, Nizozemac ušao i odlučio pobjednika

15. prosinca 2023. - 20:43

Nogometaši japanske Urawe, pobjednici Azijske lige prvaka, plasirali su se u polufinale FIFA Svjetskog klupskog prvenstva pobijedivši s 1-0 meksički Leon u četvrtfinalnoj utakmici odigranoj u Jeddi.

Japanskoj momčadi je pobjedu donio Nizozemac Alex Schalk koji je u igru ušao u 73. minuti, a pogodak za plasman u polufinale postigao je u 78. minuti.

Prvak Sjeverne i Srednje Amerike je utakmicu završio s desetoricom igrača, jer je u 84. minuti William Tesillo dobio drugi žuti karton.

Urawa Red Diamonds će u polufinalu igrati protiv engleskog i europskog prvaka Manchester Cityja, a taj je dvoboj na rasporedu u utorak, 19. prosinca (19 sati).

U drugom četvrtfinalu, od 19 sati, igrat će domaći predstavnik Al-Ittihad i pobjednik Afričke lige prvaka, egipatski Al Ahly. Pobjednika tog dvoboja u polufinalu čeka južnoamerički prvak, brazilski Fluminense, a ta će utakmica biti odigrana u ponedjeljak, 18. prosinca.

Utakmica za 3. mjesto i finale su na rasporedu 22. prosinca.

17. lipanj 2024 14:58