Strani nogometAfričke Kvalifikacije

Senegal i Gana plasirali se u Katar: Salah promašio jedanaesterac pa ostao bez Svjetskog prvenstva

29. ožujka 2022. - 22:21

Nogometaši Senegala i Gane ostvarili su plasman na Svjetsko prvenstvo krajem godine nakon pobjeda u završnoj rundi afričkih kvalifikacija.

Senegal je na domaćem terenu svladao Egipat nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (3-1). Nakon prve utakmice i 1-0 Egipta istim je rezultatom slavio Senegal na domaćem terenu u Diamniadiju. Gol je postignut već u četvrtoj minuti i to autogol Hamdi Fathija. Ostalih 116 minuta mreže su mirovale, a Egipćani se nisu ni malo proslavili ni kod izvođenja jedanaesteraca. Trojica nisu bila precizna, između i ostalih i Salah, dok je Sadio Mane zabio za konačno slavlje Senegala.

Podsjetimo kako su nedavno ove dvije reprezentacije igrale u finalu afričkog Kupa nacija. I tada su o pobjedniku odlučivali jedanaesterci te je i tada Senegal bio...

20. travanj 2024 03:48