Strani nogometnogometna europa

Toma Bašić asistent u golijadi, Juranović solidan u pobjedi Celtica, United slavio u derbiju

Piše HIna
2. prosinca 2021. - 23:25

Hrvatski veznjak Toma Bašić bio je asistent u domaćem 4-4 (1-3) remiju Lazija protiv Udinesea u posljednjoj utakmici 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Bašić, koji je u igru ušao u 64. minuti, u 79. je minuti izveo slobodni udarac iskosa s lijeve strane, a Acerbi je glavom pogodio za prednost Lazija od 4-3. Rimski je sastav nakon prvih 45 minuta gubio sa 1-3, u drugom je napravio preokret te su ga sekunde dijelile od pobjede, no u devetoj minuti sudačke nadoknade Arslan je pogodio za konačnih 4-4.

U prvom poluvremenu briljirao je napadač Udinesea Beto koji je postigao prva dva gola na utakmici, u 17. i 32. minuti, Immobile je smanjio na 1-2 u 34., no da bi Udinese na odmor otišlo s dva gola prednosti pobrinuo se Molina u 44. minuti.