Strani nogometnemile scene

Huligani oštrim predmetom pogodili zvijezdu Ajaxa i razbili mu glavu, ‘kopljanici‘ nakon prekida izborili finale Kupa

Piše Sport SD
5. travnja 2023. - 22:34

Nogometaši Ajaxa izborili su plasman u finale nizozemskog Kupa nakon što su u Rotterdamu pobijedili Feyenoord sa 2-1.

Susret je obilježio incident u 61. minuti kada je napadač Ajaxa Davy Klaassen pogođen predmetom iz publike pri čemu mu je raskrvavljena glava.

Sudac Allard Lindhout je povukao momčadi s terena i prekid je trajao više od pola sata. Policija je ubrzo privela navijača koji je bacio predmet.

Pomoćni trener domaćeg sastava John de Wolf obratio se publici na De Kuipu zatraživši njihovu pomoć.

"Navijači, koristite svoj um, očajnički nam je potrebna vaša podrška," kazao je. Međutim, susret je potom još jednom prekinut na nekoliko minuta zbog vatrometa domaćih navijača.

Na koncu je Ajax slavio sa 2-1. Sve najvažnije dogodilo se prije prekida. Gosti su...

01. srpanj 2024 14:02