Strani nogometdrugi naslov

Nogometaši korejskog Ulsana osvojili azijsku Ligu prvaka nakon što su u finalu pobijedili iranski Persepolis

19. prosinca 2020. - 23:23

Nogometaši južnokorejskog Ulsana pobjednici su ovogodišnjeg izdanja azijske Lige prvaka, a do trofeja su došli pobjedom 2-1 (1-1) nad iranskim Persepolisom u utakmici odigranoj u subotu na neutralnom terenu u Dohi.

Poveli su Iranci pogotkom Abdi Qare u 45. minuti, a izjednačio je Brazilac Junior Negao u četvrtoj minuti sučevog dodatka, kad mu je vratar Persepolisa obranio kazneni udarac, ali je brazilski igrač odbijenu loptu poslao u mrežu.

U 55. minuti južnokorejskoj momčadi je dosuđen još jedan jedanaesterac, a Negao je drugi put bio precizan iz prvog pokušaja za, pokazalo se, pobjednički pogodak.

Ulsanu je to drugi trijumf u azijskoj Ligi prvaka, nakon što su prvi put slavili 2012. Persepolis je drugi put u posljednja tri izdanja zaustavljen na korak do trofeja.

08. svibanj 2024 10:47