Strani nogometpremiership

Manchester City smanjio zaostatak za Arsenalom, Guardiola potukao konkurente po broju pobjeda u 250 susreta

12. veljače 2023. - 21:00

U susretu 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio Aston Villu sa 3-1 smanjivši zaostatak za vodećim Arsenalom na tri boda, no "Topnici" imaju i utakmicu manje.

Aktualni engleski prvak je sav posao obavio u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a strijelci su bili Rodri (4), Ilkay Gundogan (39) i Riyad Mahrez (45+1-11m).

U nastavku susreta Villa je tek ublažila poraz golom Olliea Watkinsa u 61. minuti.

Bila je to 184. pobjeda Pepa Guardiole u 250 ligaških susreta u Premier ligi, što nije uspjelo niti jednom stručnjaku. Iza njega je Jurgen Klopp koji je u prvih 250 susreta na "otoku" imao 160 pobjeda, Jose Mourinho je imao 158 pobjeda, Alex Ferguson 152., a Arsene Wenger 146.

U nedjelju je slavio i Cityjev gradski suparnik, United koji je na...

28. svibanj 2024 07:31