Strani nogometdošao na svoje

Ivan Leko debitirao na klupi Standarda protiv njemačkog velikana, pogodite u kojem je sustavu zaigrao

Piše SPORT SD
9. siječnja 2024. - 12:54

Ivan Leko danas je imao uspješan debi na klubi Standard Liegea protiv Borussije Dortmund i zamalo došao do pobjede. Utakmica je bila prijateljskog karaktera, a konačni rezultat bio je 3:3, s tim da treba naglasiti da su Nijemci veći dio utakmice igrali s praktički najjačim sastavom.

Borussia je povela u 15. minuti preko Thomasa Meuniera, Standard je izjednačio u 36. preko Wilfireda Kange, a isti igrač je u 59. zabio za 2:1. Antonios Papadopoulos vratio je stvari na početak pogotkom u 70. minuti, onda je u 77. Stipe Perica pogodio za 3:2, a konačnih 3:3 postavio je Samuel Bamba pogotkom u 88. minuti.

Treba naglasiti i to da je Leko svoju momčad izveo u 3-5-2, sustavu koji preferira i na kojem je inzistirao na početku svog mandata na klupi Hajduka, a od kojeg je odustao nakon što je shvatio da to jednostavno ne funkcionira.

Kako će to funkcioirati na klupi belgijskog kluba, ostaje za vidjeti. Standard je inače osmi klub u Lekinoj samostalnoj trenerskoj karijeri i peti iz Belgije.

28. travanj 2024 06:05