Rukometzadnja utakmica

Čudesni Kuzmanović donio Hrvatskoj veliku pobjedu protiv domaćina Njemačke za oproštaj od Eura

Piše D. KA.
24. siječnja 2024. - 21:58

NJEMAČKA - HRVATSKA 24:30 (14:13)

NJEMAČKA: Wolff, Knorr, Hafner, Golla, Koster, Steinert, Mertens, Spath Dahmke, Kastening, Kolbacher, Fischer (Hanne), Heymann, Lichtlein, Weber, Uščins.

HRVATSKA: Kuzmanović, Duvnjak, Klarica, Srna, Načinović, Šoštarić, Jelinić, Mandić, Mihić, Cindrić, Karačić, Maraš.

Kraj (24:30) - Hrvatska je na krilima nestvarnog Kuzmanovića svladala Njemačku sa šest razlike. Nisu do kraja domaćini uspjeli ništa napraviti, još su rukometaši Hrvatske i povećali prednost, a Kuzmanović je susret završio s nestvarne 22 obrane. Hrvatska tako završava Europsko natjecanje pobjedom

54‘ (22:26) - Uspjeli su se domaćini sastaviti u napadu i smanjiti prednost. Mogla je prednost pasti i na plus tri, ali, pogađate, Kuzmanović opet brani zicer, već mu je to dvadeseta obrana

51‘ (19:25) - Hrvatska se razigrala i u napadu, odlučili su naši rukometaši iskoristiti sve "darove" koje im daje Dominik Kuzmanović koji igra utakmicu za pamćenje

48‘ (19:23) - Mihić zabija i novi time-out za totalno pogubljene domaćine

47‘ (19:22) - Opet smo se odvojili na tri razlike, Karačić, Klarica i Načinović zabijaju. Nijemci su se pogubili

42‘ (17:18) - Vratili se domaćini s dva brza gola, ali onda je Hrvatsku opet spasio Kuzmanović! Prvo čudesna obrana, pa je pronašao Šoštarića koji zabija za vodstvo

39‘ (15:17) - Njemačka je više od šest minuta bez gola, jedini izbor za izbornika Njemačke je time-out

38‘ (15:16) - Nijemci nemaju rješenje za našeg sjajnog vratara, ponovno vodimo

32‘ (15:14) - Nevjerojatno! Kuzmanović skida još dva zicera Nijemcima, ali ipak, iz trećeg pokušaja domaćini vraćaju prednost

31‘ (14:14) - Početak drugog poluvremena i odmah Kuzmanović dolazi do desete obrane. Na drugoj strani Načinović izjednačava

Ante Cizmic/Cropix

30‘ (14:13) - Heymann je zabio za vodstvo Njemačke na poluvremenu. Hrvatska je pet i pol minuta bez pogotka

27‘ (13:13) - Nakon katastrofalnih grešaka Hrvatske u napadu, Njemačka u minutu i pol zabija tri gola i vraća utakmicu u egal

25‘ (10:13) - Nova sjajna obrana Kuzmanovića dok Hrvatska ima igrača manje! Na drugoj strani bježimo na plus tri

23‘ (9:11) - Drži se Hrvatska na gol - dva prednosti ispred Njemačke, uglavnom zasluga vratara Kuzmanića

20‘ (8:8) - Otišla je Hrvatska i na dva razlike, ali Njemačka je prekinula svoj post od sedam minuta bez gola i s dva brza pogotka došla do izjednačenja. Perkovac odmah traži time-out.

14‘ (6:7) - Hrvatska sada ima dva igrača više. Steiner je isključen zbog prekršaja na Karačiću, pa Heymann zbog udaranja Karačića u lice. Glavaš je realizirao sedmerac za vodstvo

13‘ (6:6) - Hrvatska je nakon mini serije od 3:0 došla u vodstvo, ali su Nijemci brzo izjednačili. Imali su nakon toga domaćini i sedmerac, ali se opet ukazao Kuzmanović i sjajno obranio

9‘ (5:4) - Kuzmanović ponovno sjajno brani, skinuo je čisti zicer iz kontranapada Njemačke. Nažalost, ne iskorištava to Hrvatska u napadu

7‘ (5:3) - Igra se gol za gol, dosta brzo. Nijemci s malom prednošću, Wolff skinuo već dva zicera, Načinoviću i Jeliniću

Hrvatska igra zadnju utakmicu Europskog prvenstva protiv Njemačke. Mnogi su najavljivali da će ovaj susret biti ključan, nažalost, hrvatski rukometaši u današnji ogled ulaze bez ikakvog pritiska. Večerašnji rezultat neće odlučivati o poretku u grupi, Hrvatska se ne može pomaknuti sa zadnje pozicije, dok je Njemačka već osigurala polufinale Eura.

Postojala je mogućnost da bi Hrvatskoj u ovoj utakmici odgovarao poraz jer bi time osigurala mjesto u kvalifikacijama za OI. Ipak, zahvaljujući porazu Austrije od Islanda, Hrvatska ih je već osigurala.

Hrvatska će tako igrati za prestiž i opraštanje od Eura s pobjedom protiv snažnih domaćina. Susret pratite uživo ovdje.

02. svibanj 2024 07:33