Ostalodobra proba za superkombinaciju

Svindalu spust, Kostelić odličan 20.: Niski broj iskoristio sam za solidnu utrku

9. veljače 2013. - 13:16
Sjajni noveški skijaš Aksel Lund Svindal (30) novi je svjetski prvak u konkurenciji spusta! Svindal je u austrijskom Schladmingu slavio ispred Talijana Dominika Parisa.

Drugo je to svjetsko zlato u spustu za ponajboljeg skijaša današnjice, nakon što je isto osvojio 2007. godine u švedskom �reu. Ukupno gledajući ovo je osma medalja sa svjetskih prvenstava za Svindala - peta zlatna.

Podsjetimo, Svindal je na prvoj utrci SP osvojio brončanu medalju u konkurenciji superG-ja.

Norvežanin je do najviše stepenice pobjedničkog postolja doskijao za dvije minute, jednu sekundu i 32 stotinke, odnosno 46 stotinki brže od 23-godišnjeg Talijana Parisa, koji se okitio srebrom. To je talentiranom Talijanu prva individualna medalja s velikih natjecanja. Paris je kao junior prije tri godine u...
17. lipanj 2024 09:18