Ostalozavršnica ženskog vaterpolo prvenstva

Splićanke iskoristile svoju prigodu i povele 1:0

4. svibnja 2008. - 11:39

Vaterpolistice splitske Bure su u završnici ženskog Prvenstva Hrvatske, u prvoj utakmici play off-a, nadigrale protivnice iz šibenske Viktorie 9:4. Premda se u finalu očekivao neizvjesniji rezultat s obzirom na sve bolju igru Viktorie, Splićanke se nisu dale iznenaditi na domaćem bazenu, te su ovom pobjedom na korak do naslova prvakinja. Uzvrat se igra 10. svibnja u Šibeniku.

Iako je utakmica počela vodstvom gošći (0:2 na kraju prve četvrtine i 2:3 na kraju druge četvrtine), potpuni obrat se dogodio tijekom drugog poluvremena kada Bura ne dozvoljava protivnicama postizanje ni jednog pogotka, dok su one same postigle četiri i time preuzele vodstvo pred završnih sedam minuta.

U posljednjoj četvrtini Splićanke su samo potvrdile vodstvo s tri nova pogotka, a najuspješnija među n...

18. travanj 2024 18:15