Ostaloodbojka

Europsko prvenstvo: Hrvatska doživjela očekivani poraz od olimpijskih pobjednika

5. rujna 2021. - 20:05

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija u trećem je nastupu u skupini D Europskog prvenstva, kojoj je domaćin Tallinn, doživjela očekivani poraz od Francuske, a aktualni olimpijski pobjednici su slavili s 3-0 (25-15, 25-16, 26-24) za 77 minuta.

Francuzi su u prvom setu polako gradili svoju prednost, a do prvog osjetnijeg vodstva (10-5) došli su s tri uzastopna poena. Potom su poveli i 18-10, prije nego što je hrvatska reprezentacija odgovorila nizom od tri poena. Ipak, do kraja seta su olimpijski pobjednici stigli do dvoznamenkaste prednosti (25-15) te za 22 minute osvojili prvu dionicu meča.

U drugom setu su je Francuzi stvorili već u ranijoj fazi, kad su od minimalnih 7-6 došli do 17-7. Do kraja druge dionice se uglavnom igralo poen za poen pa je završilo 25-16 za olimpijske ...

23. svibanj 2024 15:56