Košarkaderbi začelja

Važna pobjeda Šibenke u Osijeku: Narančasti slavili u neizvjesnoj završnici, Bašić, Solomun i Kujundžić zabili ključne poene

Piše Krešimir Gulin
29. studenog 2021. - 21:58

Košarkaši Šibenke ostvarili su vrlo važnu pobjedu protiv izravnog suparnika iz donjeg doma na tablici.

Narančasti su odlično otvorili utakmicu i poveli (9:2). Međutim, tada trener Osječana stavlja zonsku obranu, protiv koje Šibenčani ne nalaze prava rješenja. S druge strane, imaju velikih problema s centrom Topolovićem i domaćini imaju dvoznamenkastu prednost (40:30) već pred kraj druge četvrtine.

Ipak, ponajviše zahvaljujući tricama iskusnog Bašića Šibenka je uhvatila priključak (57:58) početkom zadnje četvrtine. Tada je bilo jasno da će utakmica biti odlučena u neizvjesnoj završnici.

U njoj su puno više koncentracije imali Šibenčani. Gotovo sve kreirao je Jambrović, a ključne poene zabijali su Bašić, Solomun i Kujundžić