Košarkazanimljivo u zagrebu

U drami svih drama Splićani se dvaput vratili iz mrtvih i utišali Bad Blue Boyse

Piše I. M.
25. listopada 2024. - 22:49

Spektakularna utakmica odigrana je u Draženovom domu, a iz nje su se kao pobjednici izvukli Žuti. U petom kolu Favbet Premijer lige, Split je nakon dva produžetka svladao Dinamo 121:111.

Dobar otpor pružili su domaćini, koji su na poluvremenu vodili 52:46, pa i na koncu treće četvrtine 71:70. Zatim kao da je Dinamo na kratko ostao bez goriva, nije bilo snage, pa su Žuti preokrenuli stanje i dobar dio zadnje dionice bili u prednosti. Međutim, prava drama uslijedila je u samoj završnici utakmice. Nešto više od dvije minute do zvuka sirene, domaćin je stigao do izjednačenja košom Mikšića, koji je lako prešao Ljubičića, za 81:81.

Pozvao je minutu odmora Rimac, ali nisu dobro reagirali njegovi igrači. Pročitali su ih domaćini i poveli, najprije nakon koša Kraljevića za 83:81, a nedugo nakon toga Kralj je dodatno podebljao vodstvo zagrebačke momčadi na 86:81.

0.6 sekundi za čudo

Šest sekundi do kraja susreta Dinamo je bio u vodstvu od 90:87. I kako to obično ide, tih zadnjih nekoliko sekundi obilježili su prekršaji i slobodna bacanja. Malo za plave pa za žute.

No, onda je Split dobio priliku za izjednačenje ‘košom za dva‘, jer je na semaforu bilo 92:90. Nisu najsretnije reagirali Žuti, bilo je tu nesmotrenosti, pa su na koncu dobili samo 0.6 sekundi za eventualno čudo. I dok je većina već upisala pobjedu Dinama, košarkaši Splita napravili su neočekivano! Za 92:92 pogodio je Škara i donio produžetak.

Nikola Brboleza/Cropix

U produžetku je opet Dinamo imao prednost, kod rezultata 104:102 je Jordano tri sekunde prije kraja pucao tricu. Promašio je, a u skoku je najviši bio Vuko, nad kojim je napravljen prekršaj. Vuko je realizirao oba slobodna bacanja i sa 104:104 se otišlo u drugi produžetak. Nešto što ne viđamo često.

Međutim, u nastavku Dinamo nije imao nikakvog odgovora, što je bilo već izgledno i na početku posljednjih pet minuta. Kučić, Škara i Shorter bili su najraspoloženiji u drugom produžetku i konačnu pobjedu Splita 121:111.

Jedna škola za obje momčadi kako nikad nema odustajanja, a košarkaški ‘show‘ publiku u Zagrebu. Bad Blue Boysi navijali su cijelu utakmicu, ali na kraju su ostali su bez glasa i malo tužnijih lica.

Dinamo - Split 111:121 (27:28, 25:18, 19:24, 21:20 - 12:12, 7:17)

Zagreb, KC Dražen Petrović. Gledatelja 500. Suci: Jovović, Miletić i Modrić

DINAMO ZAGREB: Nakić-Vojnović 8, Mikšić 9p, 4s, 7a, Novačić 13p, 4s, Vučić 12p, 8s, 5a, Kraljević 29p, 10s, Garafolić 18p, 7s, 5a, Paponja 9p, 6a, Križanac, Pehar, Miholić, Kralj 13.

SPLIT: Shorter 28p, 11s, 7a, Jordano 6, Katić 3, Kučić 18, Vuko 16p, 8s, Škara 11p, 10s, Benson 13, Pavin, Perkušić, Kapusta 18p 4s, 10a, Ljubičić 8p, 4s.

25. listopad 2024 23:06