Denver se ‘prošetao‘ na gostovanju, u prvom poluvremenu zabili su Oklahomi 69 koševa

30. listopada 2023. - 07:07

Aktualni NBA prvaci, košarkaši Denver Nuggetsa, u prvoj utakmici nedjeljnog programa slavili su s uvjerljivih 128-96 na gostovanju u Oklahoma Cityju.

Gosti su u prvom poluvremenu postigli 69 koševa i imali prednost od 18 poena (69-51) koju su do kraja utakmice sustavno povećavali te u posljednjoj četvrtini otišli i preko +30.

Nikola Jokić je za 30 minuta ubacio 28 koševa uz 14 skokova i pet asistencija. Michael Porter Jr. je postigao 20 poena i imao devet skokova, a Jamal Murray je spojio 19 koševa i osam asistencija za prvake.

U domaćoj momčadi se istaknuo Chet Holmgren s 19 poena. Jalen Williams je ubacio 13, a Tre Mann 12 koševa. Najbolji igrač Thundera Shai Gilgeous-Alexander je postigao samo sedam poena šutirajući iz igre mizernih 2/16.

Ovo je bila treća pobjeda Nuggetsa u isto toliko nastupa u novoj sezoni, a Thunder je doživio prvi poraz nakon dvije uvodne pobjede.

08. svibanj 2024 01:05