Košarkadva koraka do kraja

Celticsi obranom i skakačkom nadmoći slomili Warriorse, samokritičan je bio Draymond Green: ‘Bio sam mekan. To je bilo najveće razočaranje za mene‘

9. lipnja 2022. - 10:40

Košarkaši Bostona u ovogodišnjem doigravanju nisu suparnicima dopustili da ih pobijede dvaput zaredom i bili su odlučni da to ne dopuste ni u prvoj utakmici NBA finala odigranoj u TD Gardenu nakon 2010. te su sa 116-100 svladali Golden State za vodstvo 2-1 u finalnoj seriji.

Celticsi su svoje navijače učinili bezbrižnima većim dijelom utakmice. Jaylen Brown se pobrinuo za dobar start momčadi postigavši 17 od svojih 27 koševa u prvoj četvrtini nakon koje je Bostonova prednost već bila dvoznamenkasta (33-22).

Stephen Curry i Golden State su u drugoj četvrtini naznačili svoj napadački arsenal, ali su Celticsi na poluvremenu imali 12 koševa prednosti (68-56). Kao i u prethodna dva dvoboja odigrana u San Franciscu, Warriorsi su u trećoj četvrtini imali svoj najbolji...

25. lipanj 2024 09:13