Hajdukčetvrtfinale

Hajdučice dominirale, ali se ipak oprostile od Kupa, Osječanke su bile bolje

Piše sport sd
17. ožujka 2024. - 18:15

Hajdučice su agresivnije otvorile susret, a najbliže pogotku bile su u 3. minuti kada je ubačaj Janje Čanjevac prohujao pored vratnice. Gošće su odgovorile u 12. minuti kada je Anela Lubina promašila gol s par metara.

Bijele su dominirale, ali je Osijek poveo iz prve prigode u 27. minuti, kada je iz blizine poentirala Lorena Balić, nakon lijepog prodora i ubačaja Barbare Živković s lijeve strane.

Hajdučice su i nakon primljenog gola dobro parirale i imale posjed, a gošće su bile izuzetno efikasne te je najbolja igračica utakmice Živković najprije nakon solo prodora pogodila prečku, a onda nakon ubačaja s desne strane i svladala Lauru Fiket za vodstvo od 2:0 na poluvremenu. Najbolju priliku za Bijele imala je Laura Sušak nakon odlične akcije Gabrielle Matulich i Andreje Grebenar, ali je njen udarac s osam metara iskosa završio u bloku.

Drugi dio je započeo još jednim pogotkom Osijeka. Zabila je iz blizine Kristina Nevrkla u 48. minuti i pitanje pobjednika bilo je riješeno.

U drugom poluvremenu Osijek je ponešto povećao posjed, ali su Hajdučice bile vrlo  aktivne i nekoliko puta zaprijetile preko Grebenar i Čanjevac, no nedostajalo je preciznosti i sreće.

Zaslužena pobjeda vrlo kvalitetnog osječkog sastava, a Bijele su unatoč porazu i bez nekoliko igračica pružile dostojan otpor te se okreću prvenstvenim obvezama.

ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3  (0:2)