Hajdukanaliza derbija

Analiza derbija: Pukštas izrasta u ekstraklasu, a obračun Livaja - Mitrović bio je poslastica za gledati. Bravo Hajduče!

Piše Slaven Alfirević
30. srpnja 2023. - 23:18

Nova pobjeda Hajduka, svu silinu i upornost Hajduk je realizirao u 50. minuti, pet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno da konačno zabije pogodak. Bila je to erupcija oduševljenja i sasvim zasluženo vodstvo kao posljedica svega što smo dotad gledali na travnjaku. A gledali smo stalnu Hajdukovu dominaciju. Bila je to na kraju i pobjeda u jadranskom derbiju, jedini pogodak. Međutim, po igri, vaga je znatno, obilato pretegla na Hajdukovu stranu, puno više od običnih 1:0.

Pogodak je momčadsko djelo, nakon kornera uslijedila je kanonada udaraca i onda je šut Moufija skrenuo Pukštas u mrežu. Baš ima mota Rokas, pravi instinkt da se u pravo vrijeme nađe na pravom mjesto. Ako ga u igri i ne vidite previše, ima ‘nos‘ za gol, da stavi pravu stvar na pravo mjesto. I čini to...

28. lipanj 2024 22:33