Domaći nogometprva pobjeda

Zabio je dva i sve pripremio za treći: Prince sa Šubićevca skrenuo zagrebačku Lokomotivu na slijepi šibenski kolosijek

18. rujna 2020. - 20:49
Nikša Stipaničev/Cropix

Zagrebačka Lokomotiva je skrenula na slijepi šibenski kolosijek. Glavni skretničar ferate s Kajzerice u silno borbenoj, te  na momente vrlo kvalitetnoj utakmici bio je crnoputi maratonac i strijelac Ampem Prince Obeng. Zabio je dva, a praktički pripremio i treći, Jurićev pogodak. Ruku na srce, šibenska publika ga nikad nije vidjela u tako raspjevanom izdanju.

Puno toga je bilo po prvi put. Prva ovosezonska utakmica s gledateljima. Šibenčani prvi put „pod zastavom“ novog kolumbijskog  vlasnika. Stara je bila jedino dobro, poznata šibenska bura, koja je u prvih 45 minuta bila jaki saveznik domaćina. Pretijesna je bila u tom razdoblju radna zadaća vašeg novinara da zapiše sve šibenske prilike, koje su bile jednako plod silovitog pritiska i brze, atraktivne igre.

Gostujući je vratar bio nemoćan kod više preciznog nego jakog udarca Princea u 11. minuti. Potom je slijedila kanonada domaćina kao da igraju protiv trećeligaša, a ne momčadi, koja je igrala u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Od 21. do 31. minute ozbiljno su prijetili Pajić, te po dvaput Jurić i Prince. Jurić je gurnut u 34. minuti u kaznenom prostoru. Ostaje dvojba da li bi kazna za penal bila prestroga, no Zebec je ostao nijem. Tek je kasnije provjeravao (ne)spornu situaciju.

Za Šibenčane prekasno, jer su Zagrepčani školskom „kontrom“ preko Kallakua došli do izjednačenja. Uz nemale prosvjede Funcuta i ostalih šibenskih prijateljih nogometa. Jurić je sve popravio pogotkom u 39. minuti, nakon što je Prince svojim šutom prisilio Dos Santosa na kratko, odbijenu loptu.

Šibenčani nisu posustajali u ofenzivi u nastavku. Opasna je bila „kontra“ Jurića u 50. minuti, no izostao je precizni zadnji pas. Ozljede su desetkovale ionako oslabljenu šibensku momčad, kojoj su na startu nedostajali požutjeli Pandža i roviti Anočić. Iskusni Sammir je unio ne samo mir među „lokose“, već i efektno izjednačio u 69. minuti. Snažan udarac glavom uzdrmao je prečku, nije dodirnuo mrežu, ali je lopta prešla liniju.

Kad je Rendulić „prisilno“ pomladio momčad zbog ozljede i umora na šibenskim su tribinama molili boga da se utakmica okonča remijem. No, tako nije mislio i neumorni Prince. Povukao je „kontru“ te pogodio bliži kut nesigurnog Dos Santosa. I poveo u snažnu pjesmu šibenski puk, koji je pobjedu proslavio Mišinom „Poljubi zemlju“. Pjesmi su se, dakako, pridružili i svi momci u narančastom dresu.

Semafor

Šibenik- Lokomotiva  3:2 (2:1)

ŠIBENIK – Stadion na Šubićevcu. Gledatelja oko 1.500.

Sudac: Mario Zebec iz Varaždina - 6

Strijelci:  1:0 Prince (11.), 1:1 Kallaku (34.), 2:1 Jurić (40.), 2:2 Sammir (69), 3:2 Prince (84).

ŠIBENIK: Labrović (7), Pajić (6,5), Batarelo (6,5)(od 68. Mršulja -), Bilić (7), Kvesić (6,5) – Bulat (7), Čurić (6,5)(od 75. Španja -) – Sahiti (6,5), Rak (6,5) (od 81. Laća -), Prince (8,5) – Jurić (6,5)(od 75. Celić -)

LOKOMOTIVA: Dos Santos (5), Kovačić (6), Kolinger (6), Mersinaj (5)(od 46. Sammir 7) – Karačić (6), Đira (6), Cokaj (5,5)(od 55. Majić 5,5,) Čeliković (5,5)(od 75. Marković -) – Kallaku (6,5), Čuže (6), Šimić (5,5)(od 55. Tuci 5,5).