Velez po sedmi put prvak Argentine

6. srpnja 2009. - 17:09

Nogometaši Velez Sarsfielda po sedmi put u povijesti postali su prvaci Argentine.

U susretu posljednjeg kola Clausure momčad iz zapadnog predgrađa Buenos Airesa je na stadionu Jose Amalfitani pobijedila izravnog konkurenta za titulu, Hueracan 1:0. Pogodak odluke postigao je Maxi Moralez šest minuta prije kraja utakmice.

Moralez je potom dobio drugi žuti karton zbog skidanja dresa i do konca utakmice gosti su imali igrača više, no nisu uspjeli postići pogodak koji bi im donio naslov prvaka. Naime, domaćinu je za osvajanje naslova trebala pobjeda, dok je Huracanu bio dovoljan i bod.

Utakmica je sredinom prvog poluvremena bila prekinuta na pola sata zbog grmljavine.

Najpoznatiji argentinski klubovi River Plate i Boca Juniorsa prvenstvo su zaključili na sedmom, odnosno 14....

07. lipanj 2024 09:51