Domaći nogomettreća sreća

Nastavlja se mrtva trka za 1.HNL: Dalmatinci uvjerljivo svladali ‘crnu mačku‘ na teškom gostovanju

Piše K. G.
28. travnja 2024. - 16:54

Treća je bila sreća za nogometaše Šibenčane! Ili, Narančasti su tek iz trećeg pokušaja ove sezone svladali tradicionalno neugodnog suparnika- Dugopolje.

Tako je momčad trenera Marija Carevića nastavila veliki pobjednički niz. Nastavio je Šibenik i puhati za vratom lideru Zrinskom koji mu bježi dva boda.

Šibenik je poveo iz prve ozbiljnije akcije. U 3. minuti, nakon slobodnog udarca, na drugoj stativi se odlično snašao stoper Duje Dujmović i glavom matirao domaćeg vratara.

Mogao je Šibenik praktički završiti posao u prvih 10 minuti, ali Majić pogađa gredu a Torres iz čiste situacije puca preko gola.

Domaćin se oporavio nakon početnog šoka do konca prvog dijela bila je to vrlo otvorena utakmica.

Opasno je Šibenik živio u 19. minuti. Ali, vratar Đaković i vratnica spasili su Narančaste od izjednačenja. Tukao je Šaranić, a Đaković je njegov šut odbio u vratnicu.

Krasnu priliku za drugi gol imao je Šibenik u 39. minuti. Odličan posao je napravio Cvijanović i uposlio Majića koji s 10-ak metara puca pored gola.

Do kraja prvog poluvremena, vratnica je još jednom spašavala goste. Opet je u glavnoj ulozi Šaranić, čiji ubačaj netko od domaćih prebacuje glavom ali pogađa stativu. Još jednom su sreće imali Šibenčani.

Puno manje uzbuđenja bilo je u drugom poluvremenu. Šibenik je mirno držao stečeno vodstvo, da bi u 65. minuti sijevnula ljevica Ivana Cvijanovića koji je s ruba kaznenog prostora matirao Bartulića za 2:0 Narančastih.

Šibenik je sve dvojbe riješio u 78. minuti kada je Delić po tko zna koji put demonstrirao veliku mirnoću u realizaciji. Napdaču Narančastih trebale su samo dvije minute na terenu da iskoristi lijepo dodavanje i iz kaznenog prostora matira golmana Dugopolja za (3:0).

Konačni rezultat postavio je još jedan napadač Šibenika koji je ušao s klupe. U 89. je zabio Ivan Laća nakon Delićeve asistencije petom.

Inače, ovu utakmicu Šibenik je igrao bez standardnog stopera Punčeca koji je izostao zbog temperature.

Dugopolje - Šibenik 0:4 (0:1)

DUGOPOLJE- ŠC Hrvatskih vitezova. Sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa). Strijelci: 0:1 Dujmović (3.), 0:2 Cvijanović (65.), 0:3 Delić (78.), 0:4 Laća (89.). Najbolji igrač: Duje Dujmović (Šibenik).

Dugopolje: Bartulić, Bašić, Peričić, Luburić (od 84. Buličić), Bradarić, Tokić (od 78. Smodlaka), Katić (od 88. Šarić), Rodić, Burčul, Šaranić, Bagarić (od 84. Vladušić).

Šibenik: Đaković, Perić, Gačić, Dujmović, Kolega (od 76. Brajković), Marijanović, Pozo (od 85. Laća), Cvijanović (od 85. Pavičić), Majić, Toshevski (od 61. Božić), Torres (od 76. Delić).

Split, 280424.
Utakmica 28. kola Prve nogometne lige izmedju Dugopolja i Sibenika odigrana je na stadionu Hrvatski vitezovi.
Na fotografiji: navijaci Sibenika Funcuti.