Domaći nogometususret mundijalu

KVIZ Hrvatska je na SP-u u Rusiji došla do povijesnog uspjeha i osvojila srebro. Provjerite svoje znanje o veličanstvenoj avanturi ‘vatrenih‘

Piše SPORT SD
18. studenog 2022. - 13:30

Ove nedjelje (20. studenog) započinje najveći nogometni događaj na kugli zemaljskoj - Svjetsko prvenstvo.

Domaćin je Katar, a Hrvatska će na njemu braniti srebro koje je prije četiri godine osvojila u Rusiji. "Vatreni" se nalaze u skupini s Marokom, Kanadom i Belgijom, a kao minimalni cilj nameće se prolaz u osminu finala, dok je, s obzirom na jačinu kadra koji je na raspolaganju Zlatku Daliću, teško predvidjeti gdje je granica hrvatske reprezentacije.

Ususret početku Mundijala, ovaj tjedan se kroz seriju kvizova prisjećamo nastupa hrvatske reprezentacije na svjetskim prvenstvima, a posljednji dio odnosi se na turnir održan 2018. u Rusiji, na kojem naša reprezentacija predvođena Zlatkom Dalićem došla do povijesnog uspjeha i osvojila srebro.