Kaštelanka Jelena Brešković osvojila broncu na Europskom prvenstvu za slijepe i slabovidne

Piše SPORT SD
3. rujna 2022. - 19:40

Hrvatska paradžudašica Jelena Brešković osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 57 kg na IBSA Europskom prvenstvu u džudu za slijepe i slabovidne u Caglijariju.

Hrvatske boje na EP-u koje je održano u sportskoj dvorani PalaPirastu u Cagliariju branilo je dvoje natjecatelja u kategorji J2 (slabovidni) - Jelena Brešković (-57 kg), te Josip Tonžetić (-60 kg).

Mlada 19-godišnja Kaštelanka je osvojila broncu, dok je 31-godišnji Zagrepčanin bio sedmi.

"Ovo je moja prva seniorska medalja, sretna sam i ponosna. Iznenadila sam samu sebe i stvarno sam zadovoljna," kazala je Brešković koja je na nedavnim Europskim igrama mladih u Finskoj osvojila zlato.

"U Cagliariju sam shvatila da mogu konkurirati sa seniorkama, na EP-u sam bila vjerojatno najmlađa natjecateljica."