Borilački sportovijedna je zlatna

Hrvatski taekwondoisti osvojili četiri medalje na kadetskom i U21 Europskom prvenstvu

26. kolovoza 2021. - 09:27

Hrvatski tekvondoist Josip Teskera (TK Div Knin, -54 kg) osvojio je srebrnu medalju na Europskom U21 tekvondo prvenstvu koje se održava u Tallinu, dok su kadeti na kadetskom EP, koje se održava u istom gradu, osvojili tri medalje od kojih je jedna zlatna.

Teskera je do finala došao nakon pet borbi u kojima je slavio, a onda ga je u finalu sa 11-8 svladao Turčin Polat Gorkem.

Kod kadeta Magdalena Matić (TK Marjan) osvojila je zlatnu medalju u kategoriji +59 kg, a njena klupska kolegica Petra Mršić s kojom se borila u finalu srebro. Ivona Jelić iz TK Olympic iz Knina je u kategoriji do 59 kg osvojila brončanu medalju.

Osim Teskere drugog dana EP U21 nastupili su još i Ante Kovač (TK Marjan, -74 kg), Helena Kičema (TK Novi Zagreb, -57 kg), Marea Vodopija  (TK Cobra, -57kg), Viktori...

19. travanj 2024 22:39