Borilački sportoviveliki rezultat

Članica splitskog Marjana Matea Kolovrat nova je svjetska seniorska prvakinja u konkurenciji gluhih

22. studenog 2021. - 19:30

Članica splitskog Marjana Matea Kolovrat nova je svjetska seniorska prvakinja u konkurenciji gluhih u kategoriji plus 67 kilograma. Na dominantan način se popela na krov svijeta, uz tri pobjede i bodovnu razliku 70:16. U prvom kolu je bila slobodna, u drugom slavila protiv Ruskinje Mesedo Abdurakhmanove 20:1 da bi u polufinalu pobijedila Iranku Fatemeh Tavakoli s 28:6. Finalni sraz protiv aktualne svjetske prvakinje u teškoj kategoriji nije donio očekivanu dramu jer je Matea i u toj borbi pokazala nadmoć i slavila protiv Turkinje Selver Seker 22:9.

Zaključila je tako Kolovrat najuspješniju godinu u povijesti kluba s rekordnom 15-om medaljom u istoj sezoni na svim svjetskim i europskim prvenstvima i olimpijskim igrama na kojima su članovi kluba nastupili u borbama te ukupno 86-om vel...

22. travanj 2024 15:26