SportATLETIKA

Na finalu kupa Hrvatske za juniore i juniorke članice ASK Fortius bilježe odličan rezultat: Miriam Medved je srebrna, a Nina Vrdoljak brončana!

Piše I. G.
4. lipnja 2024. - 21:03

Na finalu kupa Hrvatske za juniore i juniorke (do 20 godina) nastupilo je šest juniorki ASK Fortius koje su ostvarile nekoliko izvrsnih plasmana i rezultata. Tako je Miriam Medved ostvarila izvrsno drugo mjesto na 800 m iza nedodirljive Ban iz riječkog Kvarnera s rezultatom 2:14,23min. Bila je to još jedna dobra trka no nažalost nedovoljno brza za postizanje željene norme za europsko prvenstvo koja iznosi 2:12,96 min, a u Klubu se nadaju da će joj u slijedećim tjednima i to poći za rukom. Odličnu formu pokazala je iz kluba putnica na Europsko Nina Vrdoljak gdje je na 100 m zauzela izvrsno treće mjesto s rezultatom od 12,27s. Na 200 m je ponovila isti plasman s rezultatom od 25,08 s.

Pored njih dvije solidne nastupe u troskoku imale su Petra Miloševski (11,23), Lada Lukšić (11,14m) i Cvita Zanki 10,93m osvojivši redom 7,8.,i 9. mjesto sa vrlo dobrim rezultatima.

- Valja izdvojiti i solidan nastup Emme Karamović koja je u utrci na 200 m ispunila normu za skorašnje pojedinačno mlađe juniorsko prvenstvo Hrvatske sa rezultatom 27,05 s. Tako se ukupni broj naših atletičara i atletičarki koji imaju normu popeo na čak 24. U poretku za Kup u juniorki zauzeli smo 9. mjesto u Hrvatskoj sa samo šest juniorki premda nam to nije bio primaran cilj, kazao nam je zadovoljni trener ASK Fortius, Edi Stipić.

20. lipanj 2024 19:33