Tenisizgubio na rođendan

Dominic Thiem s lakoćom svladao Marina Čilića u prvom kolu Roland Garrosa

28. rujna 2020. - 15:18

Hrvatski tenisač Marin Čilić svoj je nastup na ovogodišnjem Roland Garrosu okončao u 1. kolu, bolji od njega bio je prošlogodišnji finalist u Parizu te pobjednik nedavnog US Opena Austrijanac Dominic Thiem sa 6-4, 6-3, 6-3 nakon dva sata i šest minuta igre.

Bio je ovo četvrti međusobni susret Čilića i Thiema i četvrta pobjeda Austrijanca koji je bio uspješniji i u 3. kolu US Opena prije tri tjedna.

Susret je započeo s izmjenama "breakova", prvo je Čilić izgubio svoj servis, no odmah je uspio vratiti zaostatak. Čilić je bio aktivniji igrač tijekom čitavog prvog seta, nekoliko puta je ponudio odlična rješenja skraćenim loptama, no kod rezultata 4-4 pri izjednačenju na njegovom servisu promašio je forhend, a zatim ga je Thiem natjerao na pogrešku kojom je Austrijanac stigao do ...

16. travanj 2024 06:22