Tenisroland garros

Aktualna pobjednica Australian Opena američka tenisačica Sofia Kenin ide na Čehinju Kvitovu za novo finale Grand slam turnira

7. listopada 2020. - 18:54

Aktualna pobjednica Australian Opena 21-godišnja američka tenisačica Sofia Kenin (WTA - 6.) igrat će u polufinalu Roland Garrosa protiv Čehinje Petre Kvitove, nakon što je u srijedu u svom prvom četvrtfinalu na pariškoj zemlji svladala suanrodnjakinju Danielle Collins (WTA - 57.) sa 6-4, 4-6, 6-0 nakon dva sata i četiri minute igre.

Prethodno je 30-godišnja Kvitova (WTA - 11.) svoje drugo pariško polufinale izborila pobijedivši 32-godišnju Njemicu Lauru Siegemund (WTA - 66.) sa 6-3, 6-3 za 80 minuta.

Kenin je protiv Collins imala prednost 6-4, 3-2 s 'breakom', ali je propustila priliku završiti meč u dva seta. No, zahvaljujući agresivnijem pristupu u odlučujućem setu Amerikanka rođena u Moskvi je vrlo brzo došla do vodstva 4-0 kad je Collins zatražila liječničku...

25. travanj 2024 18:54