RukometTREĆI RANG

Goran Stamatović odveo Korčulu do startne pobjede, Mokošica i RKHM Dubrovnik kreću u novu sezonu iz Gospina polja

14. listopada 2022. - 19:28

Goran Stamatović je postigao 11 pogodaka za Korčulu u 28:21 pobjedi kod kuće protiv Trogira II, utakmici kojom je otvorena nova sezona u južnoj skupini Druge hrvatske lige, trećem rangu. Momčad trenera Nedjeljka Tamburovića je na poluvremenu imala pet pogodaka viška (15:10), a dobila je i drugo poluvrijeme. Najveću prednost – devet pogodaka – imala je u četiri navrata sredinom drugog poluvremena (22:13, 23:14, 24:15 i 25:16).

Osim Stamatovića mrežu suparnika tresli su po četiri puta Zvonimir Đula, Luis Arkulin i Zvonimir Ćenan, dva puta Matej Marković, a po jednom Antonio Petrović, Dominik Đula i Nikola Šain. Branili su Slavko Koroman i Mario Bosnić, još su igrali Petar Perdija, Željan Bosnić, Hrvoje Sansović, Nikola Ivanković i Ante Ćenan. Nedostajali su Denis Sansović i Frančesko Verazza.

Preostala dva županijska predstavnika u ligi, Mokošica i RKHM Dubrovnik, utakmice 1. kola igraju u Gospinom polju u nedjelju, 16. listopada. Mokošica s Krilnikom od 16, a RKHM Dubrovnik od 20 sati protiv Kamička. Ukupno je 12 klubova. Preostalih šest su Jelsa, Biograd, Vodice, Trilj, Split i Solin.

19. travanj 2024 22:34