SportNA STANOVIMA

Zadar "slomio krila" Zmaju: od ovog će se teško oporaviti...

Piše Ivica Gjergja
14. rujna 2024. - 20:55

ZADAR – Igralište na Stanovima. Gledatelja: 100. Sudac: Luka Liković (Krvavac). Pomoćnici: Radonić i Majčica.

Strijelci: 1:0 Jurić (6), 2:0 Djeveljekaj (32), 3:0 Jurić (40), 4:0 Mahmutović (76).

Najbolji igrač: Kristijan Jurić (Zadar).

ZADAR: Pinčić, Muić, Knez (od 59. Nakić), Viduka (od 80. Miletić), Mahmutović, Jurić, Rudić (od 80. Pedišić), Sikira, Djeveljekaj, Grgić (od 71. Domančić), Jurišić (od 71. Baričević). Trener: Zoran Erlić.

ZMAJ: Tuhai, Tole, Vujčić, T. Blažević (od 46. Ribičić), F, Blažević (od 86. Šumelj), Rudelj (od 86. Raos), Navrotskyi (od 76. Romić), Zokić, Svalina (od 54. Serdarević), Sesar, Škorlić. Trener: Goran Proleta.

Na otvaranju susreta i prve akcije Zadra pokazalo se u kojem će pravcu igra krenuti. Napadač Mahmutović sam je ušao s lijeve strane u kazneni prostor Makarana, no nažalost promašio je gol. Grgić je prekinuo jednu akciju gostiju, pa je u šestoj minuti "tukao" prema vratima, vratar je to odbio , a Jurić "pospremio" u gol.

U 32. minuti Grgić je dodao loptu Mahmutoviću, a ovaj je dao Djeveljekaju, koji ne čakajući "tukao" i pogodio za 2:0. U 40. minuti Jurić je svojom lijevicom sa dvadesetak metara pogodio rašlje za 3:0. U drugom dijelu još je jednom Mahmutović oprobao svoj udarac, pa je ovaj put nakon Jurićeve asistencije zabio za visokih 4:0.

Ovim su rezultatom slomljena "krila" Zmaja, koji će se teško oporaviti, dok je Zadru ovo lijepa "potka" za daljnje dobre igre i rezultat u slijedećim kolima.

14. rujan 2024 20:55