SportNOVA TRI BODA

Vitezu i jedan zgoditak dosta za pobjedu, gosti imali prigodu za poravnanje pred kraj, ali promašili penal

Piše Ivica GJERGJA
27. travnja 2024. - 21:29

HV POSEDARJE – OMIŠ 1:0

POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Sudac: Mario Soldić (Hrvace) 6.5. Pomoćnici: Štampalija i Tolić.

Strijelac: 1:0 Jurjević-Adžić (39).

Najbolji igrač: Nino Jurjević-Asdžić (HV Posedraje).

HV POSEDARJE: Pinčić 7, Zebić 7, Ivandić 7(od 77. Klanac-), Sušić 7(od 90. Estić-), Begonja7, Knežević 7(od 60. Čurjurić-), Zdrilić 7, Morić 7(od 60. Čirjak-), Pranić 7, Jurjević 7, Jurjević-Adžić 7,5. Trener: Ivan Šimurina 7.

OMIŠ: Vojnović 6, Ribičić 6(od 89. Kolovrat -), Škunca 6 (od 66. Milavić -), Baraban 6, Vrkić 6, Bilić 6, Pezo 6, Bauk 6, Želalić 6, Krišto 6, Kuvačić 6(od 46. Zolje-). Trener: Ante Terze 6.

I u samoj najavi utakmice domaći trener Ivan Šimurina upozoravao je svoje igrače da pristupe igri ozbiljno jer je momčad Omiša dobro izbalansirana te bi tijekom igre mogli imati problema.

Dominantni su bili domaćini u igri, stvarali su poluprigode, no napadači ih nisu uspjeli pretvoriti u zgoditke.

U 39. minuti se začuo gromoglasni aplauz, naime nakon lijepe akcije vispreni i angažirani Nino Jurjević – Adžić je postigao zgoditak za vodstvo od 1:0.

Nakon tog zgoditka igraju svoju igru vitezovi, no budi se i Omiš, ali je obrana domaćih na čelu s vratarom Jakovom Pinčićem sigurna.

U sam smiraj susreta u 87. minuti sudac je za goste dosudio kazneni udarac sa 11 metara. Loptu je namjestio Baraban i promašio, uhvatio se za glavu, no bilo je kasno.

Vitezovi su s nova tri boda koja su im pripala zasluženo ojačali svoj bodovni saldo.

09. svibanj 2024 11:58