Večerašnji sraz Sonik Puntamike i Gorice: ‘potop‘ s 42 koša razlike!

GORICA – SONIK PUNTAMIKA 103:61 (21:17, 24:14, 26:13, 32:17)

VELIKA GORICA – Gradska sportska dvorana. Bez gledatelja. Suci: Krešimir Katić, Jelena Tomić, Boris Hartman.

GORICA: Batur 4, Mazalin 20, Kovačević 17, Baković 10, Kapusta   5, Majcunić 14, Kalajžić 4, Mašić 5, Savić 2, Krapić 3, Uljarević 10, Ljubičić 9.

SONIK PUNTAMIKA: Jošić 8, Vladović 3, Runjić 14, Cvitković 5, Gospić 18, Palčić , Vručinić , Barbaroša 2, Zelanto , Keserović , Manojlović , Petani 11.

Nastavljaju igrači Sonik Puntamike negativan niz - peti poraz, ovaj put s Goricom. "Ubrali" su gorku jabuku od 42 koša razlike. Dobro su gosti otvorili susret i sve do završetka pete minute imali neznatno vodstvo, no tada domaćini preokreću rezultat u svoju korist.

Sve do kraja prve četvrtine rezultat je „išao“ čas na jednu čas na drugu stranu, a domaća momčad ju je dobila sa četiri razlike. Nastavljaju gosti i dalje u tom tonu izjednačenosti na terenu i rezultatu u igri, no domaćini predvođeni Uljarevićem, Mazalinom i Kovačevićem ulaze u vodstvo osjetnim  broj koševa  u svoju korist pred kraj druge četvrtine (dvanaest razlike 43:31), i dobivaju je konačnim rezultatom 45:31.

U trećoj četvrtini su domaćini limitirali gosta na 13 postignutih koševa, očevidno gostu ništa nije polazilo za rukom. Rasla je prednost domaće momčadi koja je čvrsto držala veliku prednost i završila susret uvjerljivom pobjedom. Najbolji kod Gorice bio je Lovre Mazalin koji je postigao 20, a kod Sonika Puntamike Ante Gospić s 18 postignutih koševa.

25. travanj 2024 21:16