SportTREĆA NL-JUG

U zaostalom susretu 14 kola Primorac "četvorkom" došao na četvrto mjesto na ljestvici!

Piše I. Gjergja
29. studenog 2023. - 21:06

PRIMORAC – SLOGA 4:0 (1:0)

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Gledatelja 100. Sudac: Mario Soldić (Hrvace) 6,5. Pomoćnici: Agičić i Mijić.

Strijelci: 1:0 Lazarevski (1-11m), 2:0 Bitunjac (64), 3:0 Vodopija (73), 4:0 Okechukwu (88).

Najbolji igrač: Frane Bitunjac(Primorac).

PRIMORAC: Stojanov 7, Torbarina 7, Kulaš 7,5, Birkić 7,5, Kadija 7 (od 46. Bitunjac 7,5), Vodopija 7, Nakić 7 (od 84. Kolenda-), Lazarevski 7, Mrkić 7 (od 62. Okechukwu -), Vučković 7 (od 84. Stura-9, Jurišić 7. Trener: Leo Šarić - Beklija 7,5.

SLOGA: Milaković 6, Mijić 6 (od 84. Frleta -), Milanović 6,5, Tkić 6, Varnica 6,5, Vuleta 6 (od 76. Radovančić -), Zebić 6 (od 65. Pandža-), Grabovac 6,5, Kelez 6,5 (od 76. Kukić-), Mamić 6,5. Trener: Ivica Žuljević 6.

Pod svjetlima reflektora u Biogradu odigrana je zaostala utakmica 14. kola u kojoj je Primorac prikazao jednu od boljih igra u jesenskoj polusezoni. Iako su se smrznuli gledatelji, razveselili su ih igrači na terenu, poglavito domaćini. Još gledatelji nisu zauzeli svoje mjesto na tribini, a Primorac je vodio. Naime, jednom dugom loptom nakon što je ista krenula sa centra i početnog udarca, Vučković je primio u kaznenom prostoru Sloge, Tokić ga je nesmotreno zakačio i to je bio kazneni udarac - 11 metara. Siguran egzekutor bio je kapetan Primorca Stefan Lazarevski. Nakon gola igralo se između dva kaznena prostora, domaćini su gospodari terena, a gosti su preko brzonogog Keleza i Vulete dva puta bili u prigodi iz kontri, no bez uspjeha. Nakon toga od 18. do 29. minute domaćini doslovno vezu terenom. Njihove akcije su smišljene, na centru vlada Roko Nakić, a u napadu visoki Vodopija, Kadija i Jurišić, pozadi Kulaš Lazarevski, Torbarina i Birkić. Jedino su pored nekoliko prilika falili golovi. Gol je ipak pao u 64. minuti kada je Bitunjac prihvatio jednu loptu na samom centru, krenuo s njom neometan i kada je došao na nekih 20 metara, opalio je kao iz topa i lopta je odsjela u mreži za 2:0. Gosti su i nakon toga pokušali ugroziti Stojanova ali očevidno nisu imali svoju noć. Posljednja dva gola pala su pred kraj susreta kada je Vodopija nakon što je bio uposlen pred kaznenim prostorom, zabio za 3:0, a Okochukwu samo minutu prije kraja nakon kornera trese mrežu vratara Sloge Milakovića. Zaslužena pobjeda Primorca koji je sa 28 bodova sada četvrti na ljestvici.

02. svibanj 2024 14:55