U petom kolu Treće lige Jug Val je „izvaljao“ Viteza i razbio „posedarske hridi“ četiri puta!

Piše I. Gjegja
21. rujna 2024. - 20:57

HV POSEDARJE – VAL 2:4

POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Sudac: Lukša Klaić (Konavle) 5. pomoćnici: Radonić i Majčica.

Strijelci: 0:1 Čavar (7), 0:2 Ouni (37-ag), 0:3 Andrić (45), 1:3 Jurjević – Adžić (53), 1:4 Andrić (80), 2:4 Smokrović (90).

Najbolji igrač: Leo Andrić (Val).

Crveni karton: Antonio Živković (Val) 74. min drugi žuti.

HV POSEDARJE: Matasović 6, Ivandić 6 (od 80. Klanac-), Čirjak 6, Zdrilić 6, Čurjurić 6, Knežević 6 (od 46. Mršić-), Ouni 5,5 (od 60. Smokrović-), Jelinić 6 (od 46. Vukadinović-) Pranić 6,5, Jurjević 6, Jurjević- Adžić 6. Trener: Darko Vukić 6.

VAL: Tanashchuk 7, Poljak 6,5, Suman 6, Čavar 6,5, Dadić 6,5 (od 76. Vicković-), Udovičić 6, Andrić 7 (od 87. Ćapeta-) Mršić 6,5, Kunac 6,5, Šemga 6,5, Živković 6. Trener: Ivan Pudar 7.

Samo se na početku susreta osjetilo da se igra u Posedarju, kada su domaćini jurnuli prema golu odličnog vratara Vala.

Prvo je u drugoj minuti  svoj udarac isprobao Jelinić, a samo pet minuta kasnije Knežević. Nakon toga budi  se Val, igraju kombinirano, osvajaju teren i u 7. minuti na semaforu je 0:1, a strijelac gola bio je Čavar. Iako su domaćini signalizirali zaleđe sudac je ostao nijem uz zvižduke.

Drugi gol za Val (autogol) je postigao Ouni na čudan način, nespretno je uputio loptu svom vrataru, a ona je nošena vjetrom završila u golu za 0:2.  Nakon toga Jurjević - Adžić tuče na gol gosta bez pogotka.

Domaćini imaju kazneni udarac sa 11 metara, Čurjurić je tukao mlako, vratar Vala je obranio 18 minuti je. U 27. minuti, nakon što su domaćini izgubili jednu loptu, Udovičić je opalio prema golu i kada su svi vidjeli loptu u mreži ona se našla u rukama vratara Matasović. I Jurjević ima priliku nakon izleta u gostujući kazneni prostor.

U 45 minuti je već 0:3.  Kunac je prošao lijevim bokom, ostavio iza sebe dvije prepreke, uposlio Andrića i to je zgoditak.  Tim se rezultatom otišlo na odmor.

Nakon odmora domaći trener radi dvije zamjene koje donekle bude ekipu, pa je Jurjević-Adžić smanjio na 1:3 u 53 minuti. Nakon toga domaćini su dominantni, ali zgoditaka nema. Sve je Val učinio da ne primi zgoditak, a brzim kontrama je ugrožavao vratara Matasovića.

U tom periodu do zgoditka domaćina bilježimo tri udarca na gol Vala,ali bez učinka. Četvrti zgoditak je djelo odličnog Andrića koji je solo akcijom zabio za visoko vodstvo. U sam smiraj susreta Smokrović je smanjio rezultat. Val je „izvaljao“ Viteza i odnio zasluženo bodove doma.

21. rujan 2024 21:06