U 28. kolu treće lige Primorac je bio nemoćan. Neretva je s bodovima „otplovila“u Metković!

Piše I. Gjergja
12. svibnja 2024. - 09:02

PRIMORAC – NERETVA 2:4

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Sudac: Mario Jadrijević (Sinj) 6.5. Pomoćnici: Čelić i Gusić.

Strijelci: 1:0 Musa (22), 1:1 Galov (45), 1:2 Galov (50), 1:3 Marić (70), 1.4 Raguž (76), 2:4 Lazarevski (85-11m).

Najbolji igrač: Šime Galov (Neretva).

PRIMORAC: Stojanov 6, Gambiraža 6, Torbarina 5, Žulj 5 (od 73. Živić-), Vodopija 5, Lazarevski 6, Musa 6, Vučković 5, (od 73. Kelava-), Stokić 5 (od 46. Mrkić-9, Okechukwu 5, Jurišić 6. Trener: Leo Šarić- Beklija 6.

NERETVA: Ribić 6,5, Miletić 6, Vištica 6, Barišić 6 (od 62. Šunjić-), Čavar 6.5, Marić 6,5, Raguž 6 (od 80. Brkić-), Sušac 6, Bošnjak 6 (od 80. Petrović-), Crnčević 7, Galov 7,5 (od 80. Mikulić-). Trener: Goran Galov 6,5.

Crni niz Primorca se nastavlja i u ovom srazu sa Neretvom, i deseti susret su izgubili. Najblaže rečeno, Neretva je zasluženo „otplovila“ s tri nova boda.

Na samom otvaranju sraza nije se činilo da će Neretva uzeti kompletan plijen, bili su u podređenom položaju, no kako je utakmica odmicala sve su više dolazile do izražaja kontre iz kojih su polučili zgoditke.

Primorac je poveo u 22. minuti nakon što je Vodopija lijepo uposlio Musu, a ovaj iz blizine zabio za 1:0. U sam smiraj prvog dijela susreta Neretva preko omanjeg i vižljastog Šime Galova poravnava rezultat na 1:1, da bi samo pet minuta kasnije isti igrač iz kontre zabio svoj i Neretvin drugi zgoditak, te se profilirao u igrača utakmice. Imali su domaćini nekoliko prigoda no i gosti koji su opet u 70.minuti izigrali indisponiranu obranu te Marić neometano povisuje rezultat na 1:3.

Samo sedam minuta kasnije i Raguž je strijelac, a ublažavanje poraza zaključio je kapetan Primorca Lazarevski.

02. lipanj 2024 00:22