Sport‘ZLATNI DUPIN‘

Srebro i bronca za Šimu Markulina, a srebro za Ariu Bončić!

Piše Ivica Gjergja
6. studenog 2023. - 18:50

U organizaciji PK POŠK Split održano je jubilarno 30. izdanje plivačkog mitinga za mlađe plivače i plivačice ‘Zlatni dupin‘. Plivalo se na 25 metarskom bazenu Poljud - Split, a sudjelovalo je 15 klubova iz Hrvatske i BiH te 330 natjecatelja.

U pratnji trenerica Danijele Kurtin i Maje Štrbac, za PK Zadar nastupilo je 27 plivača. Plivalo se u 13 individualnih i jednoj štafetnoj disciplini. Natjecatelji su bili podijeljeni u 3 dobne kategorije po godištu, a plivači „Zadra“ osvojili su 3 individualna odličja.

Najuspješnije nastupe bilježi mlađi kadet Šime Markulin koji je osvojio srebrno odličje u disciplini 100 m leptir (1:24.90) te broncu na 100 m slobodno (1:10.16). Na 100 m mješovito (1:26.14) zauzeo je 5. mjesto te je prema zbroju bodova najvrjednijeg rezultata imao 3. vrijeme u disciplini 100 m slobodno.

Mlađa kadetkinja Aria Bončić doplivala je do srebrne medalje u disciplini 50 m leđno (44.31). Na 50 m slobodno (36.98) zauzela je 7. mjesto.

U najboljih 10 u kategoriji A nekoliko puta ulazili su: Adriana Knežević 5. mjesto na 100 m prsno, 7. mjesto na 100 m mješovito te 9. mjesto na 100 m leđno; Ana Knežević 7. mjesto na 100 m prsno; Lea Erceg 5. mjesto te Jan Mustać 7. mjesto na 100 m leđno.

U kategoriji B gdje su se plivale 50 m dionice Kristian Bušić zauzeo je 5. mjesto na 50m slobodno i 9. mjesto na 50 m leptir, dok je Niko Olujić zauzeo 9. mjesto na 50 m leđno.

U C kategoriji, konkurenciji početnika, plivale su se dionice 25 m. Lucija Nemeš 7. mjesto i Bruna Franić 9. mjesto na 25 m prsno te Lucija Nemeš 8. mjesto na 25 m leptir.

Štafeta 6x50 m slobodno u sastavu: Adriana Knežević, Matej Sinovčić, Dora Šoštarić, Kristian Bušić, Aria Bončić, Šime Markulin plivala je 10. mjesto (3:46.55).

Odlične nastupe bilježe i ostale plivačice i plivači kojima je nastup na Poljudu bio prvi nastup izvan domaćeg bazena. Osim spomenutih, za Pk Zadar plivali su: Matteo Notari Šarlija, Noah Craighead, Toni Morović, Domagoj Kurtov, Lovre Colić, Matija Radas, Mikula Jordan, Stjepan Babić, Roko Meić, Toni Tudorović, Zara Vučković, Dea Arambašić, Marta Butić, Franka Golem te Nina Dukić.

Iz kluba čestitaju svim plivačima na ostvarenim rezultatima. Idući vikend juniori i seniori PK Zadra putuju na međunarodni miting Mladost u Zagreb.

03. svibanj 2024 06:55