SportAŠK ZADAR

Senzacionalna zadarska atletičarka: Cvita Klarić popravila osobni rekord za 9 metara i postala državna prvakinja u bacanju koplja!

Piše Ivica Gjergja
20. ožujka 2023. - 19:32

U Zagrebu je održano Zimsko bacačko prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke te kadete i kadetkinje. Na dvodnevnom prvenstvu su nastupile i tri atletičarke Atletskog športskog kluba Zadar, koje su postigle odlične rezultate osvojivši ukupno dvije medalje jednu zlatnu i jednu srebrnu.

U konkurenciji 17 kadetkinja u bacanju koplja (500 g) odličan rezultat je postigla 14- godišnja Cvita Klarić koja je s fantastičnim hicem kojeg je bacila odmah u prvoj seriji od 42, 53 m na uvjerljiv način osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i postala prvakinje Hrvatske. Ona je ovim rezultatom „digla“ više od 9 m svoj novi osobni rekord. Da je Cvita bila jako raspoložena za natjecanje dokazuje i to da su joj i ostali hici bili daleki, u drugoj seriji 39.09 m, u trećoj seriji 36, 39 m (njen najlošiji hitac na natjecanju), u četvrtoj seriji koplje je hitnula do 39, 20 m, u petoj seriji je dostigla daljinu od 38,48 m, a u zadnjoj šestoj seriji je koplje letjelo do 39,76 m.

Kod kadetkinja nastupila je i Luna Mandić i s rezultatom od 29,64 m. U konkurenciji osam mlađih juniorki Anita Odžaković je osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju s rezultatom od 43,60 m.

Iz AŠK Zadar idu sve čestitke Cviti, Aniti i Luni i njihovom treneru Predragu Saratliji na postignutim rezultatima.

20. travanj 2024 13:12