SportVELIKI USPJEH

PKOI Jadera osvojila šest medalja na Otvorenom regionalnom prvenstvu Hrvatske

Piše Zadarski.hr
26. listopada 2024. - 21:22

U organizaciji PK Forca, na 25-metrskom bazenu u Rijeci, održano je "Otvoreno regionalno prvenstvo Hrvatske - Festival plivanja" za osobe s invaliditetom, na kojem je sudjelovalo 140 plivača iz 16 klubova iz Austrije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Slovenije.

Natjecatelji su nastupili u otvorenoj apsolutnoj/seniorskoj te juniorskoj kategoriji. Pod vodstvom trenera Ante Džaje, plivači iz PKOI Jadere, Mihovil Ninčević i Josip Gregov, ostvarili su izvanredne rezultate, vraćajući se kući s ukupno šest medalja, od čega su pet zlatne i jedna srebrna.

Mihovil Ninčević (97) je doplivao do zlatnih medalja u svim disciplinama. Do prve medalje je stigao u disciplini 50m slobodno (28.75), na dionici 100m slobodno do zlata je doplivao s vremenom 1:03.48 i za kraj je ostala disciplina 50m leptir koju je savladao za 32.06 i pokupio još jedno zlato.

PKOI Jadera

Pkoi Jadera/Slobodna Dalmacija

Josip Gregov (00) je također nastupio u tri discipline te je osvojio 2 zlatne i 1 srebrnu medalju. U najdužoj disciplini programa 400m slobodno je do zlata doplivao sa osobnim rekordom 6:17.79 te je svoje vrijeme popravio za skoro 4 sekunde, do još jednog zlata stigao je u disciplini 50m slobodno (37.95), dok je srebrnu medalju osvojio s vremenom 1:22.66 u disciplini 100m slobodno.

Do prve medalje je stigao u disciplini 50m slobodno (28.75), na dionici 100m slobodno do zlata je doplivao s vremenom 1:03.48 i za kraj je ostala disciplina 50m leptir koju je savladao za 32.06 i pokupio još jedno zlato. Josip Gregov (00) je također nastupio u tri discipline te je osvojio 2 zlatne i 1 srebrnu medalju. U najdužoj disciplini programa 400m slobodno je do zlata doplivao sa osobnim rekordom 6:17.79 te je svoje vrijeme popravio za skoro 4 sekunde, do još jednog zlata stigao je u disciplini 50m slobodno (37.95), dok je srebrnu medalju osvojio s vremenom 1:22.66 u disciplini 100m slobodno.

26. listopad 2024 21:23